Sultan Papağanım Çok Su İçiyor | Veteriner Hekim

Sultan Papağanım Çok Su İçiyor

Yazar: admin Tarih: 4 Haziran 2017 4 yorum yapıldı.

Sultan Papağanı Ne Kadar Su İçer

Sultan papağanları her zaman taze yeme ve temiz suya ihtiyaç duyar ve gün içinde bunu sağlamalısınız. Günde iki kere suyu değiştirilmelidir, akşam yatarken ve sabah kalkınca yapılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca filtre edilmiş temiz su her zaman öncelikli tercihiniz olmalıdır.

Sultan papağanı günlük bir tatlı kaşığının yarısı kadar su içebilir. Ortam sıcaklı, stres, fazla uçma ve ishal su alımını direk olarak arttırır. Ayrıca tuzlu gıdaları tüketmesi de su alımını arttıracaktır.

Yavruları olan bir Sultan papağanı daha fazla su tüketme ihtiyacı duyar. Ayrıca bazı ilaçlar ve antibiyotikler su alımını arttırır.

Fazla su içme enfeksiyonların, böbrek rahatsızlıklarının, kuş diyabetinin ve diğer birçok hastalığın göstergesi olabilir dikkat edilmeli ve çevre şartları ele alınarak gözlem yapılmalıdır.


 1. Songul dedi ki:

  Yem sonrası su alimi var.Poposu kakalı değil ama şu çok içmesi dikkatimi çekti eğer isal başlangıcıysa ne yapmalıyım. İlaç ne kullanmalıyım.Kuş sultan papağanı. Teşekkürler.

  • admin dedi ki:

   Fazla su içme enfeksiyonların, böbrek rahatsızlıklarının ve diyabetin göstergesi olabilir bir veteriner hekime başvurarak ayrıntılı muayene etmesini talep edin.

 2. Ekrem Turhan dedi ki:

  Merhabalar sultan papağanım çok su içiyor ve hiç yemek yemiyor yem de dahil olmak üzere çok halsiz ve hep gözü kapalı kanat tarafında tüylerin başlangıç noktasında kuruma ve dökülme oluyor ishal için ilaç aldım ek olarak ta vitamin aldım ama hala aynı bu konuda bana yardımcı olablirmisiniz ne yapmam gerekir.

  • admin dedi ki:

   Bakteriyel ya da viral bir hastalık olabilir veteriner hekim muayenesi gerekiyor. Vitaminler sadece destekler tedavi sağlamaz.